Gjen pas 45 vitesh videon e ndeshjes ku realizoi 6 gola

11962_426577907439153_279304755_nNe 19 tetor 1968, ne nje ndeshje mes West Ham dhe Sunderland, e perfunduar me rezultatin 8-0, Sir Geoff Hurst shenoi nga nje triplete per pjese. Ne ate periudhe, jo te gjitha ndeshjet trasmetoheshin ne televizion dhe per te gjetur imazhe te takimit ishte thuajse e pamundur.

Me nje apel ne twitter Hurst u drejtohej fansave te tij me shpresen qe dikush te kishte dokumentuar ndeshjen ne fjale. Ne pak minuta nje tifoz i “cekiceve” pergjigjet dhe i dergon kampionit Hurst nje kopje te filmimit 45 vjecar…

Leave a Reply