Risto Kallaste dhe rivenia anesore me spektakolare ne bote

10271592_653452048085070_4930683574688651470_nKy eshte Risto Kallaste, ish-futbollist i kombetares se Estonise dhe tani trajner te skuadrat e moshave te Flora Tallinn. Ish-mesfushorin e njohem personalisht ne Estoni kur ndoqem ne stadiumin Kadriorg derbin e kryeqytetit, FC Levadia- FC Flora

Ndoshta emri i tij nuk ju thote asgje, por ne Estoni dhe per tifozet e futbollit ai eshte nje legjende e gjalle. Pse? Ne nje perballje Itali-Estoni, 14.04.1993, ai do te kryente rivenien anesore me spektakolare ne bote.
Per me teper shikoni videon e meposhtme:

Leave a Reply