Thursday, July 27, 2017
Blog Faqe 2

Kur më 8 qershor 2008 Austria (vend organizator bashkë me Zvicrën) niste Europianin e saj kundër Kroacisë në Ernst-Happel-Stadion, familja Metani në Tiranë qëndronte e gjitha e mbërthyer përpara televizorit. Në fushë,  në krahun e majtë të mesfushës së...

Shkëndija e Tetovës për herë të parë në historinë e saj ka arritur të kalojë një tur në Europë. Duke mundur në dy takime polakët e Cracovia-s, tetovarët kanë bërë të lumtur tifozët e tyre, qytetin por edhe të...

Viti 1996   - Partia Demokratike e Shqipërisë fiton zgjedhjet e përgjithshme të 26 majit duke siguruar 122/140 karrige në parlament. - Më 28 maj dhunohen në mes të Tiranës deputetët Neritan Ceka, Arben Imami, Gramoz Pashko, Blendi Gonxhe, Servet Pëllumbi, Namik...

Kjo është historia e Ljubiša Broćić: serb, trajner futbolli, qytetar i botës. I lindur në Guça më 3 tetor 1911, Broćić, ish-futbollist dhe profesor i edukimit fizik vjen në Tiranë në vitin 1946 në kuadër të marrëdhënieve të mira...

Sot në futbollin botëror “refren” është mrekullia sportive e Leicester që me rezultatet në kampionatin anglez është bërë skuadra e dytë e çdo tifozi të lojës së bukur anembanë globit. Puna, këmbëngulja, forca e dëshirës, vendosmëria që po tregojnë...

Dueli Lazio-Roma, derbi i kryeqytetit të Italisë, është një sfidë që më tepër se trofetë vlen për nderin e tifozerive përkatëse. Një përballje që shpesh herë e tejkalon kufirin e sportivitetit dhe arrin në ekstreme jo fort të këndshme. Në...

“Dori demi kuq” recitonte një banderolë në “Qemal Stafa” sa herë luante Partizani mes viteve 2003-2006. E vendosur aty nga tifozë të kuq adhurues të Dorian Bylykbashit, “dhjetëshit” të ardhur nga Elbasani. Mes tyre – adhuruesve – edhe unë… Për...

Hotel Tirana International – për shqiptarët i njohur si 15 katëshi – për shumë vite gëzoi statusin e ndërtesës më të lartë në kryeqytet. I ndërtuar në vitin 1979 me një arkitekturë të stilit socialist, 15 katëshi shume shpejt u...

  Nuk do të harrohet kurrë. Qe hera e parë e Shqipërisë së vogël në një turne shumë të madh. Nuk do të harrohet kurrë. Qe hera e parë që shqiptarët patën mundësinë të krenohen e të bëjnë tifozllëk për kombëtaren...

Nesër më 1 maj Leicester City mund të shpallet kampion i Anglisë. Leicester?! Nëse dikush fjalinë e mësipërme do e shkruante në prag të 1 majit të kaluar bota do t’a merrte për të marrë, por klubi i vogël...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com