Thursday, July 27, 2017
Blog Faqe 11

Partizani – Tirana zgjat nga 1 janari deri më 31 dhjetor. Nuk ka ndasi fetare e as politike, por për tifozët kjo përballje nuk njeh pushim. Kulmi arrihet në javën që paraprin ndeshjen. Në ambjente pune, shkolle apo aty...

Aldo dhe Elvira Manaj, janë një çift të rinjsh nga Lushnja që në vitin 2000 lënë qytetin e tyre për t’u zhvendosur në Itali. Në kërkim të një jetese më të mirë dhe për t’i siguruar të ardhmen fëmijëve...

Në qytetin më të madh të Zvicrës luhet Grasshopper-Fc Zürich: 5 bashkëkombas janë protagonistë Zyrihu është qyteti ku James Joyce, modernist, nje ndër shkrimtarët më me influencë të shek.XX, shkroi romanin "Portreti i artistit në rini" në vitin 1916. Po...

Emocione dhe histori tragjike: Nga skuadra më e fortë e se kaluarës në dominuesen aktuale. “Il derby della Mole” dhe dy tifozeri të pozicionuara larg njëra-tjetrës Në qytet qarkullon legjenda e atij vogëlushit që u rrit e u bë adoleshent,...

Genoa-Sampdoria dhe një metropol i ndarë në mes. Nga njëra anë klubi më i vjetër në Itali, në tjetrën krenaria europiane e qytetit   “Ne jemi klubi më i vjetër në Itali.” “Jeni klubi më i hershëm, por ju krijuan anglezët. Jemi ne xhenovezët e vërtetë.” “Me ne nuk...

  Reportazh nga vendi balltik: derbi i kryeqytetit Tallinn, FC Levadia- FC Flora dhe një rivalitet që i tillë mund të quhet vetëm për kronikë Rastësia, fati apo kismeti më solli në Estoni. Plot 2084 kilometra larg Tiranës në vijë ajrore...

  Një Milan-Inter i ndjekur në San Siro: kuriozitete, informacione, batuta dhe shumë detaje Të vizitosh Milanon për të bërë shopping cilësor është mëse normale për cdo banor të globit, sidomos për ata që e kane portofolin e fryrë. Të vizitosh...

Tifozë quaj ata të Dinamos që një herë në dy javë shkojnë në Pezë për të parë skuadrën e tyre të zemrës të mundet nga lloj lloj kundërshtari. Tifozë janë ata të Tiranës që nisen për Shijak dhe shijojnë një...

Historia e veçantë e asistentes së trajnerit të Kosovës, nga Suedia në stafin e kombëtares më të re ne botë 22 vjecarja nga Kaçaniku: “E dashuroj futbollin, një ditë dua të bëhem presidente e FIFA-s”   Përgatitjet për takimin Kosovë-Haiti u pritën...

Sot nis kampionati shqiptar i futbollit dhe unë vendosa që këtë ditë feste (e tillë është për një tifoz) ta nis te pika e shitjes së gazetave më pranë shtëpisë time. Nëse në ditët tona lajmet janë të freskëta dhe...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com