Friday, July 21, 2017

Aldo dhe Elvira Manaj, janë një çift të rinjsh nga Lushnja që në vitin 2000 lënë qytetin e tyre për t’u zhvendosur në Itali. Në kërkim të një jetese më të mirë dhe për t’i siguruar të ardhmen fëmijëve...

Nëse kampionati shqiptar i futbollit ka arritur të fitojë diçka sezonin e kaluar, ajo është pikërisht tifozeria. Mesatarja gjithnjë në rritje e numrit të shikuesve në shkallët e stadiumit, rivaliteti brenda dhe jashtë fushe, si dhe pasioni për ngjyrat...

Fat i madh per Celtic Football Club. 46 here kampionet e Skocise kane nje nder tifozerite me te vecanta ne globin futbollistik. Kudo ku bardhejeshilet luajne, si ne Celtic Park te Glasgow si ne ndeshjet jashte fushe, diferenca nese...

Kur më 8 qershor 2008 Austria (vend organizator bashkë me Zvicrën) niste Europianin e saj kundër Kroacisë në Ernst-Happel-Stadion, familja Metani në Tiranë qëndronte e gjitha e mbërthyer përpara televizorit. Në fushë,  në krahun e majtë të mesfushës së...

“Shpresojmë t’a luajnë në darkë, me drita. Koreografia del më bukur, mbase vijnë edhe më shumë njerëz prej orarit…” Një diskutim i tillë ishte dhe është i zakonshëm përpara ndeshjeve të rëndësishme, atyre të forta, shpeshherë derbi. Vite më parë, në...

Nëntorin e vitit të kaluar vizituam Torinon. Qëllimi: Përjetimi nga afër i derbit më të vjetër në Itali, Juventus-Torino. Në pjesën qendrore të qytetit, pranë stacionit të trenit Porta Nuova, ndodheshin edhe dy selitë e klubeve rivalë. Ai i Juventusit...

Në foto profesor Arsid Mirashi, që prej vitit 1992 mësues i edukimit fizik në shkollën "Kongresi i Lushnjes", pranë zonës së Xhamllikut në Tiranë, me nxënësit djem të klasës së gjashtë. Vizita në këtë istitucion qe e rastësishme. U ndala...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com