Thursday, July 27, 2017

“Shpresojmë t’a luajnë në darkë, me drita. Koreografia del më bukur, mbase vijnë edhe më shumë njerëz prej orarit…” Një diskutim i tillë ishte dhe është i zakonshëm përpara ndeshjeve të rëndësishme, atyre të forta, shpeshherë derbi. Vite më parë, në...

Kur më 8 qershor 2008 Austria (vend organizator bashkë me Zvicrën) niste Europianin e saj kundër Kroacisë në Ernst-Happel-Stadion, familja Metani në Tiranë qëndronte e gjitha e mbërthyer përpara televizorit. Në fushë,  në krahun e majtë të mesfushës së...

Në foto profesor Arsid Mirashi, që prej vitit 1992 mësues i edukimit fizik në shkollën "Kongresi i Lushnjes", pranë zonës së Xhamllikut në Tiranë, me nxënësit djem të klasës së gjashtë. Vizita në këtë istitucion qe e rastësishme. U ndala...

Nëntorin e vitit të kaluar vizituam Torinon. Qëllimi: Përjetimi nga afër i derbit më të vjetër në Itali, Juventus-Torino. Në pjesën qendrore të qytetit, pranë stacionit të trenit Porta Nuova, ndodheshin edhe dy selitë e klubeve rivalë. Ai i Juventusit...

Fat i madh per Celtic Football Club. 46 here kampionet e Skocise kane nje nder tifozerite me te vecanta ne globin futbollistik. Kudo ku bardhejeshilet luajne, si ne Celtic Park te Glasgow si ne ndeshjet jashte fushe, diferenca nese...

Nëse kampionati shqiptar i futbollit ka arritur të fitojë diçka sezonin e kaluar, ajo është pikërisht tifozeria. Mesatarja gjithnjë në rritje e numrit të shikuesve në shkallët e stadiumit, rivaliteti brenda dhe jashtë fushe, si dhe pasioni për ngjyrat...

Aldo dhe Elvira Manaj, janë një çift të rinjsh nga Lushnja që në vitin 2000 lënë qytetin e tyre për t’u zhvendosur në Itali. Në kërkim të një jetese më të mirë dhe për t’i siguruar të ardhmen fëmijëve...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com