Friday, July 21, 2017

Shumë prej djemve dhe vajzave që frekuentojnë stadiumet në Shqipëri i ka rënë rasti të dëgjojnë shprehje “folklorike” nga më spektakolaret. Disa prej tyre madje, influencohen aq shumë nga këto “perla” spontane sa nisin e i përdorin edhe në...

Në karrierë ka shënuar 1461 gola. Është shpallur kampion bote e Europe me Gjermaninë. Ka fituar 4 kampionate, 3 Kupa Kampionësh e një Interkontinentale me Bayern si dhe ka bërë të tijin një Top të Artë në vitin 1970....

Ne fushat e sociologjise dhe te antropologjise termi nenkulture i referohet nje grupi personash apo nje segmenti te caktuar te shoqerise, qe vecohet nga nje kulture me e gjere ne te cilen ben pjese, per stil jetese, besim dhe/ose...

Ngjarja ka ndodhur më 27 korrik të vitit 2005, kur në turin e dytë paraeleminator, të vlefshëm për Champions League, Tirana do të përballej me kampionët e Bullgarisë, pasi në turin e parë bardheblutë do të kalonin sllovenët e Nova...

Klubet shqiptarë nisin të garojnë në kompeticionet europiane që nga sezoni 1962-1963. Ndeshja debutuese është një përballje mes Partizanit dhe skuadrës suedeze Nörrkoping më 12 shtator 1962; 1-1 në Tiranë golin për të kuqtë e realizon Kolec Kraja në...

Në këto ditë janari, kur aktivitetet futbollistike ende nuk kanë nisur, kryefjalë në media por edhe në bisedat e tifozëve është merkato. Dëgjojmë pambarimisht për bisedime, marrëveshje, firma, afrime, prezantime; fjalë që mesa duket janë të huaja për një...

Pas 6 vitesh mungesë, Partizani rikthehej në Kupat e Europës. Sezonin e fundit skuadra e kishte përfunduar në vendin e tretë, nën drejtimin e trajnerëve Shpëtim Duro e më pas italianit Tiziano Gori. Stoli i skuadrës në verë i...

Faruk Sejdini, trajneri i një prej Dinamove më të forta të historisë, asaj kampione në sezonin 2001-2002, është bërë personazh i njohur për publikun shqiptar jo vetëm prej aftësive të tij drejtuese në pankinë, por edhe për humorin e...

Partizani – Tirana zgjat nga 1 janari deri më 31 dhjetor. Nuk ka ndasi fetare e as politike, por për tifozët kjo përballje nuk njeh pushim. Kulmi arrihet në javën që paraprin ndeshjen. Në ambiente pune, shkolle apo aty...

Arjan Beqaj, duke mbrojtur portën e Anorthosis, në një ndeshje kundër Inter në Champions League (2008-09). I lindur në Prizren, dy vjet e gjysëm student në Universitetin e Tiranës, kohë në të cilen u aktivizua me Partizanin, Beqaj është një...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com