Thursday, July 27, 2017

Partizani – Tirana zgjat nga 1 janari deri më 31 dhjetor. Nuk ka ndasi fetare e as politike, por për tifozët kjo përballje nuk njeh pushim. Kulmi arrihet në javën që paraprin ndeshjen. Në ambjente pune, shkolle apo aty...

Në qytetin më të madh të Zvicrës luhet Grasshopper-Fc Zürich: 5 bashkëkombas janë protagonistë Zyrihu është qyteti ku James Joyce, modernist, nje ndër shkrimtarët më me influencë të shek.XX, shkroi romanin "Portreti i artistit në rini" në vitin 1916. Po...

Emocione dhe histori tragjike: Nga skuadra më e fortë e se kaluarës në dominuesen aktuale. “Il derby della Mole” dhe dy tifozeri të pozicionuara larg njëra-tjetrës Në qytet qarkullon legjenda e atij vogëlushit që u rrit e u bë adoleshent,...

Genoa-Sampdoria dhe një metropol i ndarë në mes. Nga njëra anë klubi më i vjetër në Itali, në tjetrën krenaria europiane e qytetit   “Ne jemi klubi më i vjetër në Itali.” “Jeni klubi më i hershëm, por ju krijuan anglezët. Jemi ne xhenovezët e vërtetë.” “Me ne nuk...

  Reportazh nga vendi balltik: derbi i kryeqytetit Tallinn, FC Levadia- FC Flora dhe një rivalitet që i tillë mund të quhet vetëm për kronikë Rastësia, fati apo kismeti më solli në Estoni. Plot 2084 kilometra larg Tiranës në vijë ajrore...

  Një Milan-Inter i ndjekur në San Siro: kuriozitete, informacione, batuta dhe shumë detaje Të vizitosh Milanon për të bërë shopping cilësor është mëse normale për cdo banor të globit, sidomos për ata që e kane portofolin e fryrë. Të vizitosh...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com