Futbollisti troket në shtëpinë e tifozit 13-vjecar: “Më intervisto!”

11119144_810174462412827_525044156828847994_nPatrick Herrmann, mesfushor i Borussia Mönchengladbach, realizon ëndrrën e tifozit të tij të vogël, Nicolas.
Ky i fundit, me dëshirën për të intervistuar yllin e skuadrës së tij të zemrës për gazetën e shkollës, kontakton me e-mail zyrën për shtyp të Borussia-s.
Sapo e merr vesh kërkesën, futbollisti nuk heziton dhe vihet në kontakt me prindërit e Nicolas, duke e vizituar tifozin 13 vjecar në shtëpinë e tij. Një intervistë të cilen Nicolas do ta kujtojë gjatë gjithë jetës.
“Ne futbollistët jemi me fat, ndaj duhet t’i dhurojmë pak lumturi edhe njerëzve që na ndjekin me shumë dashamirësi”, tregon Herrmann, 11 gola në sezonin e fundit në Bundesliga 1…

 

 

Leave a Reply