Tifozja feston ne stadium 100-vjetorin e lindjes

1507604_582987621798180_2074872028_nVi Savage nga Newton Heath, shijoi nje dreke speciale me te birin 77 vjecar, Jim, te ardhur enkas nga Australia dhe nipin Fred Davies ne stadiumin “Etihad”, per te festuar pervjetorin e 100-te te lindjes.
Plot 100 vite jete, 80 dedikuar ekipit te zemres, Vi Savage u shpreh e lumtur per kete festim te vecante, por nuk ngurroi te shigjetoje skuadren: “Keta humbasin kur une kam ditelindjen!”(Man City u mund nga Wigan 2-1).
Shpirti i tifozit nuk njeh moshe…

Leave a Reply