Nderrim rolesh ne Rumani: lojtaret ne tribuna e tifozet ne fushe

1458592_524008997696043_1989725218_n“Dhe ne fundin e takimit lojtaret kenduan kore per tifozet e pranishem”
Nuk eshte nje gabim shkrimi, ka ndodhur ne Rumani, ne perfundimin e takimit UTA Arad-Bihor Oradea, ku lojtaret vendas jane ngjitur ne tribuna dhe kane shtyre tifozet drejt fushes, duke brohoritur si te ishin ultras te vertete. Ky gjest ka ardhur ne shenje falenderimi. Skuadra ndodhet ne veshtiresi ekonomike dhe mbeshtetesit e UTA Arad kane mundesuar ushqime falas per mensen e klubit, madje u kane ofruar lojtareve edhe makinat personale per perdorim ne raste nevoje. I vetmi kor i kenduar bashkarisht, ka qene ai i kunder presidentit te UTA, italianit Giovanni Catanziriti.

Leave a Reply